Din Sosyolojisi
ANASAYFA › Hakkımızda

Hakkımızda

Din Sosyolojisi sitesi, özellikle İlahiyat ve yakın bilim dallarındaki insan kaynağını, düşünce birikimini, üretimini ve araştırma kapasitesini ülkemizin politik, stratejik, dini ve sosyal hayatta yerel ve evrensel ölçekli uygulamalarına projeksiyon oluşturma maksadıyla kurulmuş açık kaynaklı bir bilgi platformudur. Yıllarca pek çok koordinasyon toplantısında dile getirilen geniş tabanlı akademik platform talebinin bir yönüyle hayata geçirme niyetidir.

Aynı zamanda editöryal ekip İlahiyat öğrencileri ve alana ilgi duyan diğer alanlardan genç ilim meraklılarının sadece teolojik bilgi donanımıyla değil aynı zamanda toplumsal, siyasal ve kültürel muhayyilelerini güçlendirmek maksadıyla onların bilgi birikimlerine katkı sağlamayı ve onların emeklerini akademik ortama taşıma amacındadır.

Bu amaç doğrultusunda, akademik bilgi oluşturulan, paylaşılan ve bu paylaşımların tartışıldığı sanal ortamlar oluşturmaya ve geliştirmeye çalışarak İlahiyat ve yakın alan öğrencilerinden bu alana ilişkin bilgi üretmek isteyen herkese Din Sosyolojisi sitesinde yer bulma imkanı sunacaktır.

Bunun dışında Din Sosyolojisi sitesi her hangi bir kurumsal vakıf/dernek vb. kuruluşlarla ilişkili değildir. Gelecekte mesleki akademik kurum ve platformlarda olmayı planlamaktadır. Siteye katkı veren kişilerin yazdıkları düşünce ve yazılar akademik özgürlük bağlamında kendilerine aittir.

Prof. Dr. Özcan Güngör (Baş Editör) Dr. Yusuf Yaralıoğlu (Editör)

Editör Yardımcıları: Elif Kalkan (AYBÜ YL) ve Meryem Atmaca (AYBÜ YL)

 

0 Yorum

    Henüz yorum yok!